מקרא
תמ"א 38 סטאטוס פרויקט
חיזוק והוספה הריסה ובניה
בקשה להיתר
בניה
אוכלס

ניתוח מומחי מדלן על תמ"א 38 בהרצליה

הרצליה היא אחת מארבע הערים המובילות בארץ במספר היתרי תמ"א 38, עם כ-90 פרויקטים שמוסיפים כ-630 דירות חדשות.

במסגרת התכנית האסטרטגית להתחדשות מרכז העיר, העירייה מעודדת בנייה לגובה לאורך צירים ראשיים כגון דרך ירושלים, ארלוזורוב והבריגדה היהודית, תוך יצירת חזיתות מסחריות. מרכז העיר חולק לשלושה חלקים: החלק הצפוני מיועד להתחדש בעיקר כאזור מגורים, החלק המרכזי ישלב שימור ופיתוח מוקדים כלל-עירוניים, כולל מסחר, פנאי ותרבות משולבים במגורים, ואילו החלק הדרומי עתיד לעבור את השינוי הדרמטי ביותר, למשוך את מרכז הכובד של העיר דרומה ולהתפתח כאזור עירוני אינטנסיבי המשמש לפעילויות רבות ביניהן מסחר. אזורים אלה עתידים להוות בסיס לפרוייקטי ההתחדשות השונים שעתידים לצאת לפועל בשנים הקרובות.

בהרצליה פועלים כמאה יזמים, כאשר עשרת הדומיננטיים אחראים לכ-40% מכלל הפרויקטים, ריכוזיות גבוהה יחסית. רוב הפרויקטים מרוכזים באזור מרכז העיר, השכונה הירוקה וגן רש"ל. עד היום אוכלסו בעיר כ-30 פרויקטים, רובם המוחלט במסלול חיזוק ותוספת. למרות שהרצליה נמנית על הערים שניסחו זכויות לתוספת בנייה במסלול הריסה ובנייה מחדש ומצהירה על כך שזהו מסלול ההתחדשות המועדף, במיוחד בצירים הראשיים של העיר, בפועל פחות מ-20% מהפרויקטים הם במסלול זה, כשמרביתם בניינים נמוכים שהכדאיות הכלכלית בהם נשענת גם על זכויות בנייה מתוקף התב"ע שלא נוצלו.

בעיר מקודמים גם מספר מתחמים גדולים של פינוי-בינוי, כאשר הרצליה היא בין הרשויות להן ניתנו סמכויות לקדם תכניות פינוי-בינוי בעצמן, מבלי להזדקק לאישור הוועדה המחוזית , מתוך כוונה לקצר את הליך האישור.

תאריך עדכון: 29/06/2016
טען עוד...
22 חודשים
זמן ממוצע מהגשת בקשה לקבלת להיתר
25 חודשים
זמן ממוצע מקבלת היתר לאכלוס
125
פרויקטי תמ"א 38
בבקשה להיתר
50
פרויקטי תמ"א 38
מאוכלסים
82
פרויקטי תמ"א 38
בבניה

חברות תמ"א 38 רלוונטיות

רינובו בע"מ
16 פרויקטים בעיר
קרקע יציבה בע"מ
17 פרויקטים בעיר
גלים חיזוק והשבחת מבנים
6 פרויקטים בעיר
אורבן נדל"ן
7 פרויקטים בעיר
שטיכמוס
5 פרויקטים בעיר
קבוצת בכר
4 פרויקטים בעיר
גלובלינקס התחדשות עירונית
4 פרויקטים בעיר
קרסו מבנים 38 בע"מ
4 פרויקטים בעיר
פאר בילדינג
6 פרויקטים בעיר
מריבו 1994 בע"מ
3 פרויקטים בעיר
פז יזמות ובנייה
14 פרויקטים בעיר
בוני עיר בישראל
6 פרויקטים בעיר
החברה לחיזוק מבנים בישראל
3 פרויקטים בעיר
בית חסון יזמות ובניה בע"מ
2 פרויקטים בעיר
טי.אס.סי.אחזקות בע"מ
2 פרויקטים בעיר
אנגלאינווסט התחדשות עירונית
2 פרויקטים בעיר
קבוצת קדמת עדן
4 פרויקטים בעיר
מגשימים נכסים בע"מ
4 פרויקטים בעיר
קבוצת אוורסט נדל"ן
5 פרויקטים בעיר
אשדר בוטיק
2 פרויקטים בעיר
מסיקה חסון
2 פרויקטים בעיר
דולפין ייזום וניהול פרויקטים בע"מ
2 פרויקטים בעיר
יזמות פרטית
5 פרויקטים בעיר
פז נ.ת. חברה לבניין בע"מ
4 פרויקטים בעיר
קרן נדל"ן בע"מ
פרויקט אחד בעיר
קבוצת טל אסף
2 פרויקטים בעיר
אוחנה גרופ התחדשות עירונית מקבוצת איסתא נכסים
3 פרויקטים בעיר
אוראקל יזמות נדל"ן בע"מ
3 פרויקטים בעיר
נ.ת.ע. שחקים בניה והנדסה בע"מ
2 פרויקטים בעיר
דרבי תמ"א 38 בע"מ
פרויקט אחד בעיר
ע.ל.י.ר אופק יזמות ובנייה בע"מ
פרויקט אחד בעיר
קבוצת אלמוג
2 פרויקטים בעיר

משרדי עורכי דין פעילים בעיר

לרשימת משרדי עורכי הדין אשר נבדקו ע"י צוות מדלן ונמצא שהם עוסקים בייצוג בעלי הדירות בתהליכי התחדשות עירונית בסביבה לחצו:

דבר ראש העיר הרצליה - משה פדלון

התרחקות הדירה מהישג ידו של אדם עובד בישראל היא אחד הנושאים הבוערים, אשר נוגע כמעט לכל אדם בארץ. הפגיעה שנגרמת כתוצאה מכך היא כפולה. הן דמוגרפית - צעירים רבים מהגרים לחו"ל בחיפוש אחר דיור זול יותר והן תרבותית-חברתית – בוויתור על ההון האנושי.

בהרצליה אנו מתמודדים עם הנושא בכמה דרכים, שאחת המרכזיות בהן היא ההתחדשות העירונית. בעיניי, ההתחדשות היא כלי הכרחי לצמיחה ודרך ליצירת יחידות דיור עתידיות, במחירים מוזלים ותוך מתן עדיפות לצעירי העיר, כדי שהם יוכלו להמשיך לגור בה, כמו גם מתן אפשרות לתושבים הוותיקים לשדרג את תנאי המגורים שלהם.

השינוי הזה יוצר תמהיל מגוון של צעירים ומבוגרים, בני העיר עם תושבים חדשים, ותורם לפעילות מסחרית, תיירותית וכלכלית ענפה, כמו גם לעשייה תרבותית וקהילתית עשירה. בהרצליה, אנחנו נמצאים בתנופה אדירה של התחדשות ובינוי. בתחילת השנה חתמנו על הסכם גג עם משרדי האוצר והבינוי והשיכון לבניית כ-8,000 דירות חדשות ברחבי הרצליה, כולן במחיר למשתכן. כאשר על פי ההסכם, מתוכננת בנייה בשלושה מתחמים חדשים: גליל ים שבה ייבנו כ-3,000 יחידות דיור, מתחם אפולוניה שבו ייבנו כ-3,000 דירות וקריית שחקים, מערבית לקניון שבעת הכוכבים, שבה מתוכננת בנייה של כ-1,800 דירות.

לכל זה מתווספים הבנייה שכבר מבוצעת בגליל ים, הבנייה המתוכננת באזור התחנה המרכזית בעיר כשתפונה, וכן בצפון העיר לאחר סגירת שדה התעופה, וכמובן הרבה מאוד תכניות תמ"א 38 שכבר מבוצעות ברחבי העיר וכאלה שבשלבי אישור שונים, וכן פינוי בינוי במתחמים שונים – כולם בהליך של שיתוף ציבור.

בכך אנחנו ממצבים את הרצליה כעיר אטרקטיבית ומודרנית, המושכת צעירים ומבוגרים וערוכה לתת להם פתרונות איכותיים ומגוונים בתחומי הדיור, העסקים, הלימודים, התרבות ובכלל, עיר עם איכות חיים גבוהה.

וכל זה נשען, במידה רבה, על ההתחדשות העירונית.

תאריך עדכון: 29/06/2016
טען עוד...
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. למעט במקומות בהם מצויין במפורש, המידע המוצג בסקירה זו איננו מכיל מידע מטעם היזם או כל גורם רישמי אחר. אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או חוות דעת ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לצרכי עזר בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ פרטני בהתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. ככל שייעשה שימוש כלשהו במידע הנ"ל, הינכם עושים זאת על דעתכם ועל אחריותכם הבלעדית בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!