מקרא
תמ"א 38 סטאטוס פרויקט
חיזוק והוספה הריסה ובניה
בקשה להיתר
בניה
אוכלס

ניתוח מומחי מדלן על תמ"א 38 בכפר סבא

עד לאחרונה לא התבלטה העיר כפר סבא בתחום התמ"א: נכון לימים אלו קיבלו כ-20 פרויקטים היתר, שבהם כ-150 דירות חדשות, כשמחציתם אוכלסו. עם זאת, נראה כי בשנה האחרונה התמונה מתחילה להשתנות, והמדיניות העירונית מעודדת פרויקטים של התחדשות עירונית ביתר שאת: בשנים 2014-2015 נרשמה עלייה של 121% במספר הבקשות לעומת השנתיים שקדמו להן – 31 בקשות לעומת 14. כיום נמצאים 42 פרויקטים שבהם כ-500 דירות חדשות בשלב בקשה לפני היתר. גם בתחום הבינוי פינוי קיימת תכנית גדולה בשכונת תקומה להריסת בנייני השכונה, שנבנו בשנות החמישים, ולבניית 1,100 יחידות דיור חדשות בשכונה ובשטח לא בנוי מדרומה. התכנית מצויה כעת בשלב דיון להפקדה בוועדה המחוזית.

מרבית הפרויקטים בתחום תמ"א 38 מרוכזים באזור הדרומי של מרכז העיר – מדרום לרחוב ויצמן ומצפון לכביש 531 ומסילת הרכבת. פרויקטים נוספים נמצאים בשכונות גבעת אשכול, הפרחים/דגניה, קרית ספיר ושיכון מזרחי. הרוב המוחלט של הבקשות, מעל 85%, הוגשו במסלול של חיזוק ותוספת.

תכנית המתאר העירונית של כפר סבא, שהופקדה ביוני השנה, עוסקת בהרחבה בנושא ההתחדשות העירונית בעיר, כאשר היא מכוונת לקידום פיתוח והתחדשות של העיר על ידי עיבוי ממוקד באזורים הוותיקים ובציר ויצמן. התכנית מתירה בנייה של עד 10 קומות באזור הנושק למרכז רחוב ויצמן (בין בן גוריון מדרום לכרמל מצפון), כאשר בחלק מהצמתים תותר אף בנייה גבוהה יותר, ובשאר רחובות מרכז העיר מתירה התכנית בנייה של עד 8 קומות. העירייה אף עומלת על תכנית מדיניות להתחדשות עירונית שתוכל לאפשר בעתיד לחרוג ממסגרת זו, בכפוף למתן פתרונות תשתיתיים כמו הקו הוורוד העתידי של הרכבת הקלה והוספת מבני ציבור. גם בשכונות יוספטל וכיסופים המתווה עוסק בבנייה של עד 8 קומות, כאשר תב"עות מפורטות עשויות אף להגדיל את גובה הבניינים. במידה והתכנון יאושר ויצא לפועל, מדובר בשינוי משמעותי במיוחד, שיאפשר האצת תהליכי התחדשות, משום שמרכז העיר כפי שהוא כיום כולל בעיקר בניינים בגובה בינוני של עד 4 קומות וצמודי קרקע. יחד עם זאת, נראה שהבשלת תהליכים אלה עשויה להיארך עוד זמן רב.

תאריך עדכון: 30/06/2016
טען עוד...
24 חודשים
זמן ממוצע מהגשת בקשה לקבלת להיתר
26 חודשים
זמן ממוצע מקבלת היתר לאכלוס
32
פרויקטי תמ"א 38
בבקשה להיתר
15
פרויקטי תמ"א 38
מאוכלסים
31
פרויקטי תמ"א 38
בבניה

חברות תמ"א 38 רלוונטיות

ברוש ניר הנדסה ובניה בע"מ
3 פרויקטים בעיר
קרסו מבנים 38 בע"מ
3 פרויקטים בעיר
קידר מבנים בע"מ
5 פרויקטים בעיר
מיזם נדל"ן והשקעות בע"מ
4 פרויקטים בעיר
קבוצת נאות חן
פרויקט אחד בעיר
ש.א.ג. (ולול) בע"מ
3 פרויקטים בעיר
קבוצת רודניצקי
2 פרויקטים בעיר
עלה הרמה כפר סבא תמא 38 בע"מ
2 פרויקטים בעיר
אורבן נדל"ן
פרויקט אחד בעיר
נוה מרום חברה קבלנית לבניין בע"מ
3 פרויקטים בעיר
פויניקס שגב בע"מ
פרויקט אחד בעיר
החברה הכלכלית כפר סבא
8 פרויקטים בעיר
ז.י.פ חברה לבניה ושיפוצים בע"מ
פרויקט אחד בעיר
קצות החושן בע"מ
2 פרויקטים בעיר
עגורן דלרסיז
פרויקט אחד בעיר
קבוצת בכר
פרויקט אחד בעיר
קבוצת בר-עוז
פרויקט אחד בעיר
אורי חברה להנדסה ובניין בע"מ
פרויקט אחד בעיר
פרנק-אטשטיין ייזום נדל"ן בע"מ
2 פרויקטים בעיר
חדש שרון יזמות וניהול
פרויקט אחד בעיר
ב.ה ימינסון נדל"ן בע"מ
2 פרויקטים בעיר
נאות הנדסה ה.ר בע"מ
פרויקט אחד בעיר
אשדר בוטיק
3 פרויקטים בעיר
אב-גד
2 פרויקטים בעיר
מיי הום יזמות ובניה ירוקה בע"מ
פרויקט אחד בעיר
ינוב בניה ופיתוח בע"מ
2 פרויקטים בעיר
תלפיות
פרויקט אחד בעיר
תומר מתן ק.ר. בע"מ
פרויקט אחד בעיר
טרסה יזמות נדל"ן
פרויקט אחד בעיר
Bld-Group בע"מ
פרויקט אחד בעיר
שרון גולדשטיין אחזקות
פרויקט אחד בעיר
גג אחד רון חיים שרפי בע"מ
פרויקט אחד בעיר

משרדי עורכי דין פעילים בעיר

לרשימת משרדי עורכי הדין אשר נבדקו ע"י צוות מדלן ונמצא שהם עוסקים בייצוג בעלי הדירות בתהליכי התחדשות עירונית בסביבה לחצו:
ראש העיר כפר סבא
יהודה בן חמו ראש העיר כפר סבא

דבר ראש העיר כפר סבא - יהודה בן חמו

על רקע צמיחתה של כפר סבא בעשורים האחרונים והנתונים המצביעים על מגמה עתידית זהה, מוצאת עיריית כפר סבא חשיבות עליונה בקידום פרויקטים שעיקרם התחדשות עירונית, בפיתוח מרכזה ההיסטורי של העיר ושכונותיה הוותיקות ובאפשרות להזרים דם חדש וצעיר לשכונות העיר השונות.

כפר סבא נמצאת בתנופת פיתוח גדולה, ובעקבות פיתוחם של אזורי התעשייה אנו צופים כי העיר תהפוך בשנים הבאות למרכז העסקים והכלכלה של אזור השרון כולו. עקב הפיתוח המואץ והצטרפותן של שכונות חדשות ותושבים רבים לעיר, מתבצע תכנון עתידי מקיף תוך חשיבה מערכתית לטווח הארוך ושימת דגש על רווחתם של התושבים.

מיקומה האסטרטגי של כפר סבא הנמצאת על הצירים הראשיים של מדינת ישראל, הביאה להתפתחותה באוריינטציה עסקית מובהקת. כפר-סבא מאפשרת נגישות לכבישים 6-4 מכל כיוון והיא נחשבת לאחת הערים המבוקשות ביותר בשרון.

אנו רואים בתהליך משמעותי זה זרז לפיתוח חיים עירוניים בני קיימא, עוגן להתפתחותה וחוסנה התרבותי, החברתי והכלכלי של העיר ומנוף לביסוסה במרחב המקומי והאזורי.

בברכה,

יהודה בן חמו

ראש עיריית כפר סבא

תאריך עדכון: 30/06/2016
טען עוד...
*הבהרה: הסקירה שלהלן נערכה ע"י אתר מדלן. למעט במקומות בהם מצויין במפורש, המידע המוצג בסקירה זו איננו מכיל מידע מטעם היזם או כל גורם רישמי אחר. אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או חוות דעת ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא. המידע המוצג הינו לצרכי עזר בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ פרטני בהתחשב בנתונים ובצרכים האישיים של כל אדם. ככל שייעשה שימוש כלשהו במידע הנ"ל, הינכם עושים זאת על דעתכם ועל אחריותכם הבלעדית בתנאי השימוש. ט.ל.ח מצאתם שגיאה? דווחו לנו!